Kôlnička

Ďakujeme, že ste sa zúčastnili na Kôlničke. Pripomienky alebo nápady na vylepšenie nám posielajte na m.me/howknow.sk

Konferencia Kôlnička je súborom workshopov, ktoré sú určené pre študentov vysokých škôl technických zameraní. Našim zámerom pri organizovaní tejto konferencie je prehĺbiť praktické znalosti študentov v odbore, ktorý študujú, ale taktiež poskytnúť možnosť zdokonaliť sa aj v soft-skillových oblastiach. Jednotlivé workshopy sú vedené odborníkmi z praxe na danú problematiku.

Kôlnička má za sebou osem úspešných opakovaní s vynikajúcimi ohlasmi, či už od študentov alebo od firiem, ktoré študentov vzdelávali. Túto jar sa Kôlnička bude konať 27.3.2021 prvýkrát výlučne v online priestore, v čase od 09:00 – 15:00.

Workshopy

Z nuly do produkcie za jeden deň? Challenge accepted!

CN Group

Backend, frontend, dizajn, deploy, responzivita, HTML, CSS, SEO, JavaScript, … . Nevieš čo skôr, nestíhaš a deadline je za rohom? Ako sa to vôbec dá stihnúť? Príď si s nami vyskúšať moderné technológie a presvedčiť sa, že sa to naozaj dá. Ukážeme si spoločne prácu s technológiami ako React, Next.js, a Tailwind a nakoniec našu stránku nasadíme aj na web.
Všetko stihneme v priebehu jedného dňa. Tak čo? Trúfaš si na výzvu?

Pre spustenie projektu a prácu počas workshopu sú potrebné nasledujúce veci:
1. Node a NPM – verzia LTS (npm je distribuované s node.js)
2. Git Bash
3. Textový editor pre písanie kódu – preferovaný VSCode
Na https://github.com/bolyesz/kolnicka nájdete úvodnú dokumentáciu, kde sú všetky potrebné informácie.

V prípade, že by sa niekde vyskytol problém a nevedel by si ako postupovať, môžeš kontaktovať vedúcich Workshopu na sojka@cngroup.dk a bolya@cngroup.dk, ktorí ti radi poradia.

Dokážeš si vytvoriť vlastného Chatbota?

Tomáš Gábrš za ARTIN Solutions, s.r.o.

Vytvor si s nami vlastného Chatbota s využitím najnovších technológií, vďaka čomu ti na Workshop bude stačiť len počítač a pripojenie na internet. Na začiatku ťa Tomáš uvedie do problematiky AI a Chatbotov, následne ti všetko čo budeš potrebovať vysvetlí a bude ťa viesť celým procesom. Chatbota si podľa vlastných požiadaviek navrhneš, vytvoríš a na záver si aj otestuješ ako odpovedá na správy od používateľov.

Registrácia na Kôlničku

Registrácia je uzavretá, zaregistrovaným účastníkom onedlho pošleme email s odkazom na Zoom míting.

Pozvite svojich priateľov

Pridajte sa k našej udalosti aj na facebooku

Už deviata Kôlnička sa túto Jar bude konať 27.3.2021 prvýkrát v online priestore.
Zoznam Workshopov a odkaz na registráciu doplníme v najbližších dňoch.